Dekorujemy ściany farbą metaliczną. Efekt płótna.

Efekt dekoracyjny - płótno

Tym razem pokażemy jak prostym sposobem wykonać efektowny wzór dekoracyjny przypominający lśniące płótno. Wykorzystaliśmy do tego farbę z serii "włoskie impresje" Dekorala, wybraliśmy kolor srebrny nazwany tu Arrivederci.

Efekty dekoracyjne z wykorzystaniem farb metalicznych wymagają bardzo dobrze przygotowanych ścian.

Narzędzia

  • kuweta,
  • wałek sznurkowy 18 cm,
  • pędzel płaski,
  • paca szczotkowa lub szczotka. 

włoskie impresje: nakładanie włoskie impresje: potrzebne narzędzia

Wykonanie

Podkładem tej dekoracji jest farba lateksowa, umożliwia ona dłuższy czas schnięcia farby dekoracyjnej tym samym ułatwia pracę nad efektem. Efekt będzie miał lekką strukturę ale nie zamaskuje to nierówności ściany.

kreowanie wzoru na włoskich impresjach

Na przygotowany podkład biały lub w kolorze, nanosimy wałkiem farbę dekoracyjną na powierzchni nie większej niż 1-1,5m. Następnie szczotką ściągamy farbę w jednym kierunku, tak aby powstały w miarę równe prążki. Podobnie postępujemy z resztą ściany. W narożnikach i trudno dostępnych miejscach można pomóc sobie pędzlem lub małym kawałkiem wycieraczki. 

Drugą warstwę efektu wykonujemy podobnie, tyle że wzór powinien układać się prostopadle do poprzedniego kierunku.

(0 Votes)

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.