Praktycznie

Chociaż ściany w kuchni, podobnie jak w łazience, zwykło się wykańczać płytkami, nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Ściany w kuchni, a szczególnie ta nad blatem, mogą zostać wykończone na wiele sposobów. Najważniejsze, by wykorzystany materiał był odporny na wysoką temperaturę, wilgoć i zabrudzenia. Ściany w kuchni powinny być nie tylko stylowe i dopasowane do aranżacji, ale przede wszystkim praktyczne, aby można było szybko i bezproblemowo pozbyć się z nich tłuszczu i innych zabrudzeń. Pojawia się więc pytanie, jak można wykończyć ścianę w kuchni, bez wykorzystania płytek? Okazuje się, że zamiast kafelek na ścianach w kuchni może pojawić się naprawdę wiele różnych materiałów. Jakich? Przekonaj się!

Add a comment

Gruntowanie przed malowaniem ścian

O tym, że ściany przed pierwszym malowaniem trzeba gruntować żaden malarz nie ma wątpliwości. Zauważyłem jednak, że ta czynność jest bagatelizowana albo wykonywana niestarannie. Funkcjonują też pewne przyzwyczajenia jak dolewanie gruntu do farby.

Add a comment

Klatka schodowa po remoncie

Kiedy decyzja o remoncie jest już podjęta, trzeba zdecydować o zakresie prac remontowych, budżecie i wyborze wykonawcy. W rozmowach z wykonawcą warto ustalić szczegóły dotyczące jakości i używanych materiałów, a nawet godziny rozpoczęcia i zakończenia codziennych prac.

Add a comment

Poprawki na tynku maszynowym

Czy gipsowe tynki maszynowe nadają się do malowania bez konieczności robienia na nich gładzi?

Wszystko zależy od oczekiwań klienta, niektórzy akceptują efekt inni są rozczarowani kiedy tynkarze mówili, że „tynki są tak zrobione, że tylko malować.” Bo w malowaniu tynków maszynowych nie ma błędu, jest oszczędność dla klienta i duże ryzyko ugrzęźnięcia na poprawkach dla malarza.

Ale jak zdecydować czy malować czy jednak wygładzić przed malowaniem? Przeczytaj, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz działalność w branży wykończenia wnętrz.

Add a comment

Certyfikat Srebrnego Dekoratora

Wraz z początkiem 2017 roku Manufaktura Wnętrz może pochwalić się certyfikatem Srebrnego Dekoratora firmy Fox Dekorator. Przyznawany,po ukończeniu dwudniowego szkolenia, certyfikat ma dla nas duże znaczenie. Potwierdza znajomość technik dekoracyjnych, ale ma też wartość marketingową.

Add a comment