Poprawki na tynku maszynowym

Czy gipsowe tynki maszynowe nadają się do malowania bez konieczności robienia na nich gładzi?

Wszystko zależy od oczekiwań klienta, niektórzy akceptują efekt inni są rozczarowani kiedy tynkarze mówili, że „tynki są tak zrobione, że tylko malować.” Bo w malowaniu tynków maszynowych nie ma błędu, jest oszczędność dla klienta i duże ryzyko ugrzęźnięcia na poprawkach dla malarza.

Ale jak zdecydować czy malować czy jednak wygładzić przed malowaniem? Przeczytaj, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz działalność w branży wykończenia wnętrz.

Klatka schodowa po remoncie

Kiedy decyzja o remoncie jest już podjęta, trzeba zdecydować o zakresie prac remontowych, budżecie i wyborze wykonawcy. W rozmowach z wykonawcą warto ustalić szczegóły dotyczące jakości i używanych materiałów, a nawet godziny rozpoczęcia i zakończenia codziennych prac.

Efekt betonu dekoracyjnego na ścianie uzyskać można na kilka sposobów. Pisaliśmy już jak zrobić beton dekoracyjny z tynku – trawertyn. Wymagało to co najmniej trzech dni pracy, co przy malej powierzchni do udekorowania betonem czyniło zlecenie mało opłacalnym. Przyspieszenie pracy przez skrócenie czasu wysychania warstw to błąd technologiczny który przy wapiennych produktach może sporo kosztować. Są jednak produkty z których uzyskamy pożądany efekt betonu już przy jednej warstwie tynku.

Certyfikat Srebrnego Dekoratora

Wraz z początkiem 2017 roku Manufaktura Wnętrz może pochwalić się certyfikatem Srebrnego Dekoratora firmy Fox Dekorator. Przyznawany,po ukończeniu dwudniowego szkolenia, certyfikat ma dla nas duże znaczenie. Potwierdza znajomość technik dekoracyjnych, ale ma też wartość marketingową.

Profesjonalną firmę remontową można poznać po tym w jakim stanie zostawia pomieszczenia po pracy. Przy czym nie chodzi tu już o czystość i wykonanie samego zadania ale o stan różnych elementów w remontowanym pomieszczeniu. W przypadku prac malarskich jakość powłoki malarskiej będzie podobna w wykonaniu różnych firm. Różnice widać najczęściej w traktowaniu elementów takich jak okna, kontakty, ościeżnice, listwy przypodłogowe czy kratki wentylacyjne.