Rdza industrialna

Efekt dekoracyjny - rdza industrialna

Efekt rdzy staje się ostatnio bardzo popularny. Może nie będzie miał tak szerokiego zastosowania jak beton dekoracyjny ale świetnie sprawdzi się jako akcent. Pisaliśmy już o efekcie rdzy wykonywanym za pomocą dwóch rodzajów farby. Teraz to naprawdę rdzewiejący materiał.

Materiał to gotowa do użycia masa. Zawiera dodatki żelaza, potrafi rdzewieć nawet bez dodatku aktywatora.

Zrobiłem kilka próbek. Efekt łatwy do zrobienia ale co najważniejsze nawet po wykonaniu da się zrobić na nim korekty. Co ciekawe to tynk dekoracyjny, którego efekt końcowy zależy od wielu czynników. Przebarwienia uzyskuje się nakładając aktywator na podsychająca strukturę. W zależności od sposobu i momentu nakładania można uzyskać różne efekty.

Powierzchnia po wykonaniu może jeszcze przez jakiś czas się zmieniać. Dopiero zabezpieczenie lakierem zatrzymuje proces przebarwiania się struktury.

Zastosowanie rdzy

Jak napisałem wcześniej dekorowanie całych pomieszczeń rdzą raczej się nie sprawdzi. Efekt jest bardzo wyrazisty i przez to może być ciężki w odbiorze na dłuższą metę. Mały pokoik cały we rdzy będzie przypominał kajutę na starym tankowcu ale wydaje mi się, że to produkt właśnie po to - wdrożenie ciekawych pomysłów do pomieszczeń.

Rdzawe intruzje w betonie dekoracyjnym
Rdzawe intruzje w betonie dekoracyjnym

 

 

 

(0 Votes)

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.