Efekt rdzy na ścianie

Efekt dekoracyjny, rdza

Korozja metalu potocznie zwana rdzą stała się efektem pożądanym w dekoracji wnętrz. Nie chodzi tu o metalowe pordzewiałe wstawki. Efekt rdzy wykonuje się na całych ścianach i to się ludziom podoba.

Różnorodność technik dekoracyjnych daje szerokie możliwości ozdabiania ścian. Uzyskanie imitacji marmuru, piaskowca, betonu czy skóry nie jest wyzwaniem dla głęboko wtajemniczonych dekoratorów wnętrz. Rdzy chyba nikt nie uznawał za efekt dekoracyjny a trzeba przyznać że jest to efekt intrygujący.

(Lepszy, naszym zdaniem efekt rdzy opisujemy tu)

Rdza jak żywa

Efekt rdzy, który mieliśmy okazję testować podczas ostatniego szkolenia wygląda bardzo realistycznie i jest możliwy do wykonania dla kogoś kto już wcześniej miał do czynienie z tynkami dekoracyjnymi. Co najważniejsze, na gładkiej ścianie pozostawia delikatną strukturę przypominającą rzeczywiście prawdziwa rdzę.

Podobny efekt przy użyciu materiału podstawowego naniesionego na ścianę a później aktywatora wywołującego rdzę testowaliśmy już wcześniej. W tym przypadku jest to rdza autentyczna chociaż nad efektem trudno zapanować.

Produkt firmy Fox Dekorator, bo o nim piszemy działa na innej zasadzie. Jest to po prostu metoda czysto dekoracyjna polegająca na nanoszeniu dwóch kolorów specjalnego materiału przy użyciu gąbki. Efekt zależy głównie od wyobraźni i wprawy wykonującego. W przypadku niezadowalającego efektu w łatwy sposób można dokonać miejscowej poprawki lub całkowitego przerobienia dekorowanej płaszczyzny. Wystarczy zadbać o odpowiednią ilość materiału. W przypadku produktów z aktywatorem rdzy, efekt jest bardziej przypadkowy możliwość dokonania poprawki jest bardzo ograniczona.

Oczywiście dekorowanie całych ścian to tylko jedna z możliwości zastosowania produktu. Ozdabianie rdzą przedmiotów, fragmentów ścian lub imitowanie rdzawych wykwitów na innych tynkach dekoracyjnych zależy tylko od wyobraźni i umiejętności wykonawcy tynków dekoracyjnych.

(0 Votes)

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.