Beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny

Jeszcze nie tak dawno beton kojarzył się z wielkopłytowym budownictwem. Szarość betonu przypominała o czasach jego największego zapotrzebowania. Beton znów staje się popularnym materiałem dzięki architektom którzy w jego właściwościach dostrzegli wiele zalet.

beton dekoracyjny

 

Oprócz funkcji konstrukcyjnych, beton pełni funkcje dekoracyjne. Nic dziwnego że coraz częściej beton pojawia się w domach. Co zrobić kiedy nowoczesny dom zbudowano z silikatów a beton występuje tylko na stropach? "Fox Dekorator" wprowadza właśnie nowy produkt - beton dekoracyjny. Tynk składa się z naturalnych spoiw i wypełniaczy, jego masa jest mniejsza niż prawdziwego betonu. Do zastosowania na konstrukcjach lekkiej zabudowy i ściankach wewnątrz. Tynk nakłada się w jednej lub dwóch cienkich warstwach, możliwe jest uzyskanie wielu ciekawych struktur. Dobrze wychodzi klasyczna "przepalanka" a efekt odciśniętych desek naprawdę zaskakuje realizmem.

"Manufaktura Wnętrz" jest w trakcie prób i nie mieliśmy okazji do wykonania całej dekoracji ale efekty prób są obiecujące.

Bardzo realistyczny efekt betonu architektonicznego uzyskaliśmy dzięki wykorzystaniu zabarwionego tynku trawertyn. Jak zrobić taki beton? Pod tym adresem, na naszej firmowej stronie znajdziecie gotowy przepis. http://www.manufakturawnetrz.pl/blog/praktycznie/robimy-tynk-beton-architektoniczny

(0 Votes)

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.