Dekoracja ściany - farba Włoskie Impresje

Stylowe meble czy dekoracje ścian nadają niektórym wnętrzom tego niepowtarzalnego charakteru? Zazwyczaj jest to wyjątkowo trafny wybór dekoracji ścian do mebli i elementów wystroju wnętrza. Połączenie metalicznej, półprzezroczystej, srebrnej farby ze stylowymi meblami dało świetny efekt. Zdjęcie przedstawia tylko fragment ściany. Jedynej dekorowanej w pomieszczeniu ale to właśnie tyle, żeby było dobrze. Dodam tylko, że nie planował tego żaden architekt wnętrz.

Piec jak kominek

Chcesz zamienić stary piec kaflowy na kminek ale z powodu przepisów budowlanych nie jest to możliwe? Bywa tak, że nie ma alternatywy dla starego pieca akumulacyjnego w mieszkaniu. W takiej sytuacji trzeba się przyzwyczaić do pieca albo... Można, przy okazji remontu piec przebudować tak, aby wyglądał jak kominek. Będzie ładnie i ekonomicznie, bo wydajność pieców akumulacyjnych jest bardzo duża, lepsza niż kominków. 

Imitacja betonu architektonicznego

Cały urok betonu dekoracyjnego tkwi w jego prostocie. W równej, lekko lśniącej, czasem porowatej, czasem gładkiej strukturze zawsze sprawiającej wrażenie solidności. W połączeniu z prawdziwym drewnem tworzy doskonałą kompozycję. Trudno oderwać wzrok od drewnianych schodów na tle betonowej ściany. Trudno o coś mniej skomplikowanego w wyglądzie niż beton dekoracyjny. Szeroki zakres zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, łazienkach, kuchniach i salonach podnosi jego atrakcyjność. Od kilku lat beton staje się cenionym materiałem wykończeniowym, nie tylko konstrukcyjnym. Nic dziwnego, że coraz częściej w domach pojawiają się imitacje betonowych ścian wykonane z tynków dekoracyjnych lub płyt betonowych.

Kolumna i figura wykonane ze stiuku

W powszechnym rozumieniu stiukiem nazywa się cienkowarstwowy tynk dekoracyjny chętnie stosowany ze względu na swe walory estetyczne i praktyczne. Stiukami mylnie nazywa się też wszelkie sztukaterie gipsowe. Stiuk to pojęcie dość szerokie, a popularne tynki dekoracyjne zwane stiukami błyszczącą powierzchnią ledwie nawiązują do marmuru, który mają imitować.

Strona 2 z 2

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.