Malarskie niedociągnięcia

Profesjonalną firmę remontową można poznać po tym w jakim stanie zostawia pomieszczenia po pracy. Przy czym nie chodzi tu już o czystość i wykonanie samego zadania ale o stan różnych elementów w remontowanym pomieszczeniu. W przypadku prac malarskich jakość powłoki malarskiej będzie podobna w wykonaniu różnych firm. Różnice widać najczęściej w traktowaniu elementów takich jak okna, kontakty, ościeżnice, listwy przypodłogowe czy kratki wentylacyjne.

Profesjonalne podejście wymaga ściągnięcia wszystkiego co się da przed malowaniem, oczyszczenia i odłożeniu w bezpieczne miejsce. Zabezpieczenie podłogi oraz stolarki drzwiowej i okiennej jest naturalnym etapem pracy malarza. Konkretna praca następuje później i często trwa o wiele krócej niż etap zabezpieczania.

Malowanie pomieszczeń to prosta sprawa

Zdawałoby się, że malowanie pomieszczeń nie może być trudnym zadaniem. Bo nie jest. Są jednak firmy budowlane dla których ta prosta czynność to wyzwanie ponad możliwości. Rynek usług remontowo-budowlanych jest nasycony firmami. Do tego sporą część zajmują osoby prywatne wykonujące usługi remontowe. W tej branży niski próg wejścia stanowi zachętę do rozpoczęcia działalności lub podjęcia pracy w budownictwie. Z różnym efektem. My lubimy ten rodzaj konkurencji.

Nie mamy w zwyczaju wypowiadać się krytycznie o konkurencji lub innych firmach biorących udział przy tej samej inwestycji. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nie popełnia błędów ten kto nic nie robi. Przyznać musimy – nam też się zdarzają. Błędy w tym rzemiośle jednak różnią się bardzo od bezczelnego zaniedbania i niechlujstwa, komplementarnego braku wiedzy i wyobraźni. Takie praktyki tylko pogłębiają mity o budowlańcach. Nie sprzyja to rzetelnym firmom wykonującym usługi remontowo-wykończeniowe.

Zobacz galerię malarskich niedoróbek

Zdjęcia które przedstawiamy poniżej opatrzyliśmy krótkimi komentarzami. W galerii przeważają zdjęcia zabrudzonych, obmalowanych gniazdek elektrycznych Możliwe, że galeria z czasem się rozrośnie.

 
(0 Votes)

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.