Kolorowa przecierka z reliefu

Przecierka z "reliefu"

Przenikające się kolory tworzą efekt głębi na ścianie, dodatkowo połysk uzyskany bejcą perłową potęguje odczucie. Przygodę z materiałami dekoracyjnymi najlepiej zacząć właśnie od reliefu. Bardzo łatwy w wykonaniu tynk z masy dekoracyjnej "relief" w połączeniu z dodatkami u odrobiną wyobraźni daje ciekawe efekty dekoracyjne.

materiały

  • relief (Fox dekorator)
  • bejca (Fox dekorator)
  • pigmenty (Fox dekorator)

narzędzia:

  • japonki
  • szeroka paca stalowa
  • kuweta z wałkiem
  • pędzel

wykonanie:

Wystarczy dobrze przygotowana ściana pomalowana emulsją akrylową. Potrzebne są dwa kolory masy dekoracyjnej "relief" (masę koloruje się samodzielnie dodając pigmentów). Najlepszy efekt daje połączenie tego samego koloru w różnych odcieniach albo zastosowanie kolorów harmonijnych.
Pierwszy kolor nakładamy miejscami japonką albo małą blichówką i uzupełniamy do momentu przykrycia całej powierzchni.
Drugą warstwę nakładamy po wyschnięciu pierwszej (około 3-4 godz.) Zaczynamy od jednego z górnych rogów ściany. Masę nakładamy i rozciągamy kantem pacy w cienkiej warstwie.

druga warstwa sciaganie

druga warstwa

zabezpieczenie dekoracji

bejcowanie

Tak powstałą dekorację powinno się zabezpieczyć farbą transparentną (bejca, lazura). Farbę rozcieńczamy lekko wodą. Aplikujemy farbę wałkiem na powierzchni około 1,5 - 2 m kw. I szybko rozciągamy pacą stalową lub japonką w różnych kierunkach. W ten sposób malujemy całą powierzchnię. Uważać należy na temperaturę i wilgotność powietrza. Zbyt szybkie wysychanie bejcy spowoduje powstanie smug.

reliefdwakoloryOstateczny efekt może przypominać stiuk lub klasyczną przecierkę na farbach akrylowych.

(0 Votes)

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.