Precyzyjne malowanie sztukaterii gipsowej, ścian i sufitów farbą o satynowym połysku.

Musimy się przyznać, że malowanie które pokazujemy w albumie poniżej było jednym z najtrudniejszych zadań przed jakimi stanęliśmy. Setki metrów sztukaterii, kilka kolorów w jednym pomieszczeniu, lateksowa farba satynowa.

Precyzyjnie pomalowane elementy sztukaterii gipsowej.
Zabezpieczenie sztukaterii.
malowanie-specjalistyczne
malowanie-precyzyjne
malowanie-precyzyjne-3
malowanie-dekoracyjne

Stiuki jako materiał dekoracyjny stosowano już w starożytności. Dekoracje ścian, które tu przedstawiamy to współczesna wersja dawnych wypraw tynkarskich. Zdecydowanie różnią się składem i techniką wykonania ale wyglądają podobnie. Ten rodzaj stiuku nadaje się do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Na zdjęciach zobaczycie też stiuki wykonane na ścianach basenu w jednym z dolnośląskich hoteli. Mimo upływu kilku już lat stiuki na basenie przetrwały w trudnych warunkach.

Stiuki przedstawione w naszej galerii to tak zwane stiuki weneckie lub klasyczne. Mogą być akrylowe lub wapienne. Nazwa stiuk klasyczny może wprowadzać w błąd o czym pisałem w tym artykule.

 

Stiuk. lustrzany połysk
Stiuk - kolumna
Stiuki w SPA
Stiuk pozłacany patyną
Salka konferencyjna
Narożnik kolumny
Stiuki w hotelowym holu
Stiuk w lobby barze Hotel Park Plaza
Stiuki w hotelowym holu
Stiuki na basenie
Prawidłowo wykonany "beton dekoracyjny" do złudzenia przypomina prawdziwy beton. Ściany wykonane z płyt kartonowo-gipsowych nabierają charakteru solidnych betonowych monolitów.
 

Z jakich materiałów wykonujemy imitację betonu architektonicznego?

 
Mamy swoje preferencje co do materiałów ale pracujemy też na materiale powierzonym przez klienta lub zalecanym przez architekta.
 
Beton dekoracyjny - szczotkowany
Beton dekoracyjny z boniami
Beton architektoniczny
Beton dekoracyjny- zbliżenie
Beton lakierowany.
Wnęka okienna z betonu
Beton i drewniane schody
Beton dekoracyjny z boniami