Precyzyjne malowanie sztukaterii gipsowej, ścian i sufitów farbą o satynowym połysku.

Musimy się przyznać, że malowanie które pokazujemy w albumie poniżej było jednym z najtrudniejszych zadań przed jakimi stanęliśmy. Setki metrów sztukaterii, kilka kolorów w jednym pomieszczeniu, lateksowa farba satynowa.

Przed malowaniem płaskich elementów tego sufitu musieliśmy zabezpieczyć pomalowane już elementy sztukaterii. Odwrotna kolejność malowania połyskliwą farbą mogła skończyć się poprawkami które będą trudne do naprawienia.

Stiuki jako materiał dekoracyjny stosowano już w starożytności. Dekoracje ścian, które tu przedstawiamy to współczesna wersja dawnych wypraw tynkarskich. Zdecydowanie różnią się składem i techniką wykonania ale wyglądają podobnie. Ten rodzaj stiuku nadaje się do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Na zdjęciach zobaczycie też stiuki wykonane na ścianach basenu w jednym z dolnośląskich hoteli. Mimo upływu kilku już lat stiuki na basenie przetrwały w trudnych warunkach.

Stiuki przedstawione w naszej galerii to tak zwane stiuki weneckie lub klasyczne. Mogą być akrylowe lub wapienne. Nazwa stiuk klasyczny może wprowadzać w błąd o czym pisałem w tym artykule.

 

Prawidłowo wykonany "beton dekoracyjny" do złudzenia przypomina prawdziwy beton. Ściany wykonane z płyt kartonowo-gipsowych nabierają charakteru solidnych betonowych monolitów.
 

Z jakich materiałów wykonujemy imitację betonu architektonicznego?

 
Mamy swoje preferencje co do materiałów ale pracujemy też na materiale powierzonym przez klienta lub zalecanym przez architekta.
 

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.