Praktycznie o technikach dekoracji ścian

Pokazujemy jak wykonać tynki dekoracyjne, jak przygotować ściany, jakich użyć narzędzi. Piszemy też o praktyce w pracy firmy remontowej, problemach i ich rozwiązaniach.

Zobacz najpopularniejsze artykuły o taśmach malarskich i o tym czy tynki maszynowe można malować?

Robimy imitację betonu architektonicznego

Robimy imitację betonu dekoracyjny z tynku typu trawertyn

Dlaczego robimy beton dekoracyjny z trawertynu? Po pierwsze, tynk – trawertyn jest dostępny w większości sklepów budowlanych i oferuje go kilku producentów. Gotowe mieszanki do robienia betonu dekoracyjnego są zazwyczaj już zabarwione i mniej dostępne  (kiedy pisaliśmy ten artykuł w budowlanych marketach nie było jeszcze tynków dekoracyjnych typu beton). Po drugie mieszanka do trawertynu nie jest zabarwiona, możemy dobrać kolor betonu. Wiadomo, że szary ale odcień może mieć znaczenie w projektach dekoratora wnętrz. Dlaczego robimy tynk, zamiast zastosować płyty betonowe? Ten temat poruszałem wcześniej we wpisie „Betonowe płyty, czy tynk dekoracyjny” Streszczę krótko. Płyty nadają się idealnie, kiedy robimy pojedynczą zamkniętą ścianę. Płyty wykonane są z betonu architektonicznego, dlatego na ścianach wyglądają naturalnie. Ale - na ścianach narożnych, kominkach i zabudowach oraz wnękach okiennych nie unikniemy pokazania nieefektownych krawędzi betonowych płyt. Taka imitacja betonu wygląda bardzo słabo.

Agregat malarski EasyMax WP II, Graco

Podręczny pistolet do malowania 

EasyMax WP II to agregat malarski z własnym zbiornikiem na farbę o pojemności około jednego litra. Własny zbiornik i akumulatorowe zasilanie czynią z niego całkowicie mobilne urządzenie gotowe do pracy w kilka minut w różnych warunkach. Główne zalety tej maszyny stanowią też jej główne ograniczenia, z tego powodu jest to agregat raczej uzupełniający park maszynowy firmy malarskiej.

Zastosowanie taśmy do odcięcia klorów

Trudno sobie wyobrazić profesjonalne usługi malarskie bez profesjonalnych narzędzi i sprawdzonych materiałów pomocniczych takich jak folie ochronne i taśmy malarskie. Taśmy ułatwiają pracę malarzom, służą do zabezpieczania stolarki i rożnych elementów przed zabrudzeniem farbą, pomagają też równo oddzielić sufit od ściany. Wielu malarzy przekonało się jednak że taśmy malarskie potrafią sprawić sporo kłopotów nawet profesjonalistom.

Strona 5 z 5

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.