Praktycznie o technikach dekoracji ścian

Pokazujemy jak wykonać tynki dekoracyjne, jak przygotować ściany, jakich użyć narzędzi. Piszemy też o praktyce w pracy firmy remontowej, problemach i ich rozwiązaniach.

Zobacz najpopularniejsze artykuły o taśmach malarskich i o tym czy tynki maszynowe można malować?

Stiuki weneckie w saunie

Stiuk jest bardzo popularną dekoracją ścian. Materiał jest łatwo dostępny w większości sklepów z materiałami malarskimi. Producenci załączają do swoich produktów instrukcje wykonania, firmy usługowe posiadające w swojej ofercie tynki dekoracyjne mają z pewnością też stiuk wenecki. Mimo łatwości wykonania spotykamy się ze źle wykonanymi stiukami. Z naszych obserwacji wynika że problemem nie był sam materiał lecz brak staranności wykonawcy, pospieszna praca i lekceważenie karty technicznej materiałów.

Chociaż ściany w kuchni, podobnie jak w łazience, zwykło się wykańczać płytkami, nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Ściany w kuchni, a szczególnie ta nad blatem, mogą zostać wykończone na wiele sposobów. Najważniejsze, by wykorzystany materiał był odporny na wysoką temperaturę, wilgoć i zabrudzenia. Ściany w kuchni powinny być nie tylko stylowe i dopasowane do aranżacji, ale przede wszystkim praktyczne, aby można było szybko i bezproblemowo pozbyć się z nich tłuszczu i innych zabrudzeń. Pojawia się więc pytanie, jak można wykończyć ścianę w kuchni, bez wykorzystania płytek? Okazuje się, że zamiast kafelek na ścianach w kuchni może pojawić się naprawdę wiele różnych materiałów. Jakich? Przekonaj się!

Strona 3 z 5

Kontakt

Manufaktura Wnętrz

kontakt@manufakturawnetrz.pl

Manufaktura Wnętrz

Firma Manufaktura Wnętrz działa w branży budowlanej. Specjalizujemy się w remontach i wykończeniu domów. Pracujemy na Dolnym Śląsku w okolicach Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha. Czasem piszemy do branżowej prasy. Prowadzimy firmowego bloga.