Praktycznie

Efekt betonu dekoracyjnego na ścianie uzyskać można na kilka sposobów. Pisaliśmy już jak zrobić beton dekoracyjny z tynku – trawertyn. Wymagało to co najmniej trzech dni pracy, co przy malej powierzchni do udekorowania betonem czyniło zlecenie mało opłacalnym. Przyspieszenie pracy przez skrócenie czasu wysychania warstw to błąd technologiczny który przy wapiennych produktach może sporo kosztować. Są jednak produkty z których uzyskamy pożądany efekt betonu już przy jednej warstwie tynku.

Add a comment

Profesjonalną firmę remontową można poznać po tym w jakim stanie zostawia pomieszczenia po pracy. Przy czym nie chodzi tu już o czystość i wykonanie samego zadania ale o stan różnych elementów w remontowanym pomieszczeniu. W przypadku prac malarskich jakość powłoki malarskiej będzie podobna w wykonaniu różnych firm. Różnice widać najczęściej w traktowaniu elementów takich jak okna, kontakty, ościeżnice, listwy przypodłogowe czy kratki wentylacyjne.

Add a comment

Agregat malarski EasyMax WP II, Graco

Podręczny pistolet do malowania 

EasyMax WP II to agregat malarski z własnym zbiornikiem na farbę o pojemności około jednego litra. Własny zbiornik i akumulatorowe zasilanie czynią z niego całkowicie mobilne urządzenie gotowe do pracy w kilka minut w różnych warunkach. Główne zalety tej maszyny stanowią też jej główne ograniczenia, z tego powodu jest to agregat raczej uzupełniający park maszynowy firmy malarskiej.

Add a comment

Robimy imitację betonu architektonicznego

Robimy beton dekoracyjny z tynku typu trawertyn

Dlaczego robimy beton dekoracyjny z trawertynu? Po pierwsze, tynk – trawertyn jest dostępny w większości sklepów budowlanych i oferuje go kilku producentów. Gotowe mieszanki do robienia betonu dekoracyjnego są zazwyczaj już zabarwione i mniej dostępne  (kiedy pisaliśmy ten artykuł w budowlanych marketach nie było jeszcze tynków dekoracyjnych typu beton). Po drugie mieszanka do trawertynu nie jest zabarwiona, możemy dobrać kolor betonu. Wiadomo, że szary ale odcień może mieć znaczenie w projektach dekoratora wnętrz. Dlaczego robimy tynk, zamiast zastosować płyty betonowe? Ten temat poruszałem wcześniej we wpisie „Betonowe płyty, czy tynk dekoracyjny” Streszczę krótko. Płyty nadają się idealnie, kiedy robimy pojedynczą zamkniętą ścianę. Płyty wykonane są z betonu architektonicznego, dlatego na ścianach wyglądają naturalnie. Ale - na ścianach narożnych, kominkach i zabudowach oraz wnękach okiennych nie unikniemy pokazania nieefektownych krawędzi betonowych płyt.

Add a comment

Zastosowanie taśmy do odcięcia klorów

Trudno sobie wyobrazić profesjonalne usługi malarskie bez profesjonalnych narzędzi i sprawdzonych materiałów pomocniczych takich jak folie ochronne i taśmy malarskie. Taśmy ułatwiają pracę malarzom, służą do zabezpieczania stolarki i rożnych elementów przed zabrudzeniem farbą, pomagają też równo oddzielić sufit od ściany. Wielu malarzy przekonało się jednak że taśmy malarskie potrafią sprawić sporo kłopotów nawet profesjonalistom.

Add a comment