Praktycznie

Efekt betonu dekoracyjnego na ścianie uzyskać można na kilka sposobów. Pisaliśmy już jak zrobić beton dekoracyjny z tynku – trawertyn. Wymagało to co najmniej trzech dni pracy, co przy malej powierzchni do udekorowania betonem czyniło zlecenie mało opłacalnym. Przyspieszenie pracy przez skrócenie czasu wysychania warstw to błąd technologiczny który przy wapiennych produktach może sporo kosztować. Są jednak produkty z których uzyskamy pożądany efekt betonu już przy jednej warstwie tynku.

Profesjonalną firmę remontową można poznać po tym w jakim stanie zostawia pomieszczenia po pracy. Przy czym nie chodzi tu już o czystość i wykonanie samego zadania ale o stan różnych elementów w remontowanym pomieszczeniu. W przypadku prac malarskich jakość powłoki malarskiej będzie podobna w wykonaniu różnych firm. Różnice widać najczęściej w traktowaniu elementów takich jak okna, kontakty, ościeżnice, listwy przypodłogowe czy kratki wentylacyjne.

Agregat malarski EasyMax WP II, Graco

Podręczny pistolet do malowania 

EasyMax WP II to agregat malarski z własnym zbiornikiem na farbę o pojemności około jednego litra. Własny zbiornik i akumulatorowe zasilanie czynią z niego całkowicie mobilne urządzenie gotowe do pracy w kilka minut w różnych warunkach. Główne zalety tej maszyny stanowią też jej główne ograniczenia, z tego powodu jest to agregat raczej uzupełniający park maszynowy firmy malarskiej.

Więcej artykułów…

Strona 2 z 3