Tynki dekoracyjne

tynk dekoracyjny - beton tynk dekoracyjny - beton

Tynki dekoracyjne i ozdabianie ścian

Tynki dekoracyjne to cała gama różnych efektów dekoracyjnych, to nie tylko wyraźne i kolorowe tynki strukturalne to też delikatne stiuki, szlachetne trawertyny i egzotyczny tadellakt. Dzięki różnorodności dostępnych materiałów zwykłe ściany możemy zmienić w potężne betonowe płyty a gipsowe zabudowy kominków w lśniące marmury.

Farby dekoracyjne

Farby dekoracyjne dają nowe możliwości ozdabiania ścian, w połączeniu z tynkami dekoracyjnymi możemy tworzyć unikalne dekoracje ścienne.

Jakie tynki dekoracyjne i robimy, jakie efekty uzyskujemy farbami?

  • Tynk dekoracyjny trawertyn - z wyglądu troszkę przypomina prawdziwy kamień - trawertyn. Trawertyn ma szerokie możliwości zastosowań, jest jednym z najtwardszych tynków dekoracyjnych.
  • Stiuki - lśniąca ozdobna powłoka przypominająca marmur, jednak nie jest to imitacja marmurów jak "stiuk polerowany".
  • Taddelakt - egzotyczny, wyjątkowy, rzadko spotykany tynk pochodzenia marokańskiego. Świetnie nadaje się do łazienek, nawet w strefach mokrych i kuchni nad blaty robocze gdzie z powodzeniem zastępuje kafle.
  • Tynki strukturalne - różne efekty dekoracyjne wykonane z gipsu, tynków mineralnych i gotowych produktów dekoracyjnych dostępnych w sprzedaży.
  • Beton dekoracyjny - To zadziwiające że po wielu latach narzekań na betonowe płyty beton staje się teraz popularną elegancką dekoracją. Tynk dekoracyjny beton można z powodzeniem stosować na duże ściany klatek schodowych, wprowadzając oddzielające paski można uzyskać realistyczny efekt betonowych płyt. Beton dekoracyjny w połączeniu z prawdziwym drewnem tworzy niepowtarzalny klimat.
Jak możemy zmienić Twoje ściany? Nasze telefony: 504 203 090 i 504 517 183Pozdrawiamy Manufaktura Wnętrz

czytaj na blogu

  • 1
  • 2
  • 3
Poprzedni Następny

Piec akumulacyjny jak nowoczesny kominek

Chcesz zamienić stary piec kaflowy na kminek ale z powodu przepisów budowlanych nie jest to możliwe? Bywa tak, że nie ma alternatywy dla starego pieca akumulacyjnego w mieszkaniu. W takiej...

Nieporozumienie ze stiukami!

W powszechnym rozumieniu stiukiem nazywa się cienkowarstwowy tynk dekoracyjny chętnie stosowany ze względu na swe walory estetyczne i praktyczne. Stiukami mylnie nazywa się też wszelkie sztukaterie gipsowe. Stiuk to pojęcie...

Jak zrobić imitację betonu architektonic…

Robimy beton dekoracyjny z tynku typu trawertyn Dlaczego robimy beton dekoracyjny z trawertynu? Po pierwsze, tynk – trawertyn jest dostępny w większości sklepów budowlanych i oferuje go kilku producentów. Gotowe mieszanki...