Kiedy decyzja o remoncie jest już podjęta, trzeba zdecydować o zakresie prac remontowych, budżecie i wyborze wykonawcy. W rozmowach z wykonawcą warto ustalić szczegóły dotyczące jakości i używanych materiałów, a nawet godziny rozpoczęcia i zakończenia codziennych prac.

Wraz z początkiem 2017 roku Manufaktura Wnętrz może pochwalić się certyfikatem Srebrnego Dekoratora firmy Fox Dekorator. Przyznawany,po ukończeniu dwudniowego szkolenia, certyfikat ma dla nas duże znaczenie. Potwierdza znajomość technik dekoracyjnych, ale ma też wartość marketingową.

Efekt betonu dekoracyjnego na ścianie uzyskać można na kilka sposobów. Pisaliśmy już jak zrobić beton dekoracyjny z tynku – trawertyn. Wymagało to co najmniej trzech dni pracy, co przy malej powierzchni do udekorowania betonem czyniło zlecenie mało opłacalnym. Przyspieszenie pracy przez skrócenie czasu wysychania warstw to błąd technologiczny który przy wapiennych produktach może sporo kosztować. Są jednak produkty z których uzyskamy pożądany efekt betonu już przy jednej warstwie tynku.

Profesjonalną firmę remontową można poznać po tym w jakim stanie zostawia pomieszczenia po pracy. Przy czym nie chodzi tu już o czystość i wykonanie samego zadania ale o stan różnych elementów w remontowanym pomieszczeniu. W przypadku prac malarskich jakość powłoki malarskiej będzie podobna w wykonaniu różnych firm. Różnice widać najczęściej w traktowaniu elementów takich jak okna, kontakty, ościeżnice, listwy przypodłogowe czy kratki wentylacyjne.

Robimy beton dekoracyjny z tynku typu trawertyn

Dlaczego robimy beton dekoracyjny z trawertynu? Po pierwsze, tynk – trawertyn jest dostępny w większości sklepów budowlanych i oferuje go kilku producentów. Gotowe mieszanki do robienia betonu dekoracyjnego są zazwyczaj już zabarwione i mniej dostępne  (kiedy pisaliśmy ten artykuł w budowlanych marketach nie było jeszcze tynków dekoracyjnych typu beton). Po drugie mieszanka do trawertynu nie jest zabarwiona, możemy dobrać kolor betonu. Wiadomo, że szary ale odcień może mieć znaczenie w projektach dekoratora wnętrz. Dlaczego robimy tynk, zamiast zastosować płyty betonowe? Ten temat poruszałem wcześniej we wpisie „Betonowe płyty, czy tynk dekoracyjny” Streszczę krótko. Płyty nadają się idealnie, kiedy robimy pojedynczą zamkniętą ścianę. Płyty wykonane są z betonu architektonicznego, dlatego na ścianach wyglądają naturalnie. Ale - na ścianach narożnych, kominkach i zabudowach oraz wnękach okiennych nie unikniemy pokazania nieefektownych krawędzi betonowych płyt.

Strona 1 z 2